fbpx

Bebek Gardrop Modelini Nasıl Seçmelisiniz?

Bebek Gardrop Modelini Nasıl Seçmelisiniz

Bebek Gardrop Özellikleri Ne Olmalıdır?

Hayatınıza yeni katılacak bebeğiniz için ihtiyaç listesinin belki de başında bebek gardropu gelmektedir. Bu yüzden yeni bebeğinizin kıyafetlerini koyabileceğiniz, odasındaki düzeni sağlayacak bir depolama alanı olan bebek gardropları farklı seçenekleri ile size alternatiler oluşturmaktadır. Bu yazımızda bebek gardrop modelleri, fiyatları ve özellikleri hakkında sizlere bilgiler aktaracağız.

Bebek odası gardolap seçimine dikkat etmeniz geren hususlar vardır. Bunların başında gardrop sizin ihtiyaçlarınızı karşılamalıdır. Yani yeterli raf alanı, askı alanı ve çekmecesi olmalıdır. Ayrıca bebek odası dolap derinliği kıyafetler için yeterli olmalıdır. Piyasada bulunan bazı bebek odası gardrop modellerinde, dolap derinliği olması gerekenden daha azdır. Bundan dolayı kıyafetlerinizi düzgün bir şekilde yerleştirmenize engel olur.

Bebek gardroplarının malzemesinde mdf tercih etmelisiniz. Çünkü Bebek sağlığı için mdf ürünler tercih edilmektedir. Mdf sunta ya da bir diğer adıyla yonga levhaya göre daha sağlıklıdır. Suntanın yani yonga levhanın %10 ‘nu tutkal oluşturmaktadır. Kullanılan tutkal da temelde üre formaldehittir. Üre formaldehitin insan sağlığı için olumsuz yönleri bulunmaktadır. Bu sebeple bebek dolaplarında mdfyi tercih etmelisiniz.

Bebek Ve Çocuk Gardrop Modelleri Ve Fiyatları

Bebek ve çocuk gardrop modellerinde farklı tasarımlar ve renk kombinasyonları sayesinde eşsiz dolaplar elde edilebilir.

Dolap gövdesinde ve kapaklarında mdf tercih edilmekte ve bu sayede bebeğinizin sağlığına zarar verici bir etkinin oluşumu engellenmektedir.

Bebek odası dolapların kapaklarında frenli menteşe ve çekmecelerinde frenli ray sistemi kullanılmaktadır. Bundan dolayı kendinden kapanan sistemler vasıtasıyla kapak ve çekmecenin ani çarpması sonucu çıkan ses ortadan kaldırılmış olur. Ani çarpma etkisi ile oluşan ses bebeğiniz için istenmeyen bir durumdur. Siz de uykusundan uyanmasına, huzursuz olmasına ve bu sebeple dolaba karşı antipati oluşumuna engel olan frenli mekanizmalara sahip bebek odası dolabını tercih etmelisiniz.

Kredi kartına taksit
Bebek Gardırop Modeli
Bebek Gardırop Modeli COG09
Bebek Gardırop Modeli
Panjur Kapaklı Bebek Gardırop Modeli 6 Kapaklı
Bebek Odası Gardırop Modeli
3 Kapaklı Lake Boyalı Bebek Odası Gardırop Modeli
Bebek Odası Gardırop Modeli
4 Kapaklı Lake Boyalı Bebek Odası Gardırop Modeli
Bebek Odası Gardırop Modeli
3 Kapaklı Lake Boyalı Bebek Odası Gardırop Modeli
Bebek Odası Gardırop Modeli
3 Kapaklı Lake Boyalı Çocuk Odası Gardırop Modeli
Bebek Odası Gardolap Modeli
3 Kapaklı Lake Boyalı Çocuk Odası Gardolap Modeli
Bebek Odası Gardolap Modeli
3 Kapaklı Lake Boyalı Çocuk Odası Gardolap Modeli
Bebek Odası Gardolap Modeli
4 Kapaklı Lake Boyalı Çocuk Odası Gardolap Modeli

Bebek Gardrop Kulpları

Bebek gardrop kulpları dolabın ve bebek odasının tamamlayıcı aksesuarlarıdır. Bu sebeple bebek gardrobu siparişi veren anne ve babalar için bebek gardrop içi modellleri dışında kulp modeline de önem vermektedirler. Farklı tasarım ve renklere sahip olan bebek gardrop kulpları bebek odası dolabını farklı kılmanın bir başka yoludur ve bebek kulpları erkek ya da kız bebek için farklılık gösterebilir.

Son dönemde gri, pembe, mavi ve beyaz renkli çeşitli hayvan figürleri, çizgi film kahramanları, yıldız veya bulut figürlerini içeren bebek gardrop kulpları tercih edilmektedir.

İncir Dekor olarak imalatını yaptığımız bebek odası gardroplarında müşterilerin en çok tercih ettiği kulpları kullanmaktayız. Müşterimiz tarafından firmamıza siparişi verilen bebek odası dolabında müşterimizin beğendiği kulp modeli kullanılmaktadır. Bize sipariş vereceğiniz bebek odası gardolabında beğendiğiniz model kulp tercih edebilirsiniz.

Sarı Yıldız Motifli Bebek Kulp Modeli
Sarı Yıldız Motifli Bebek Kulp Modeli
Gri Yıldız Motifli Bebek Kulp Modeli
Gri Yıldız Motifli Bebek Kulp Modeli
Gri Puantiyeli Yıldız Motifli Bebek Kulp Modeli
Gri Puantiyeli Yıldız Motifli Bebek Kulp Modeli
Pembe Puantiyeli Yıldız Motifli Bebek Kulp Modeli
Pembe Puantiyeli Yıldız Motifli Bebek Kulp Modeli
Mavi Puantiyeli Yıldız Motifli Bebek Kulp Modeli
Mavi Puantiyeli Yıldız Motifli Bebek Kulp Modeli
Sarı Puantiyeli Yıldız Motifli Bebek Kulp Modeli
Sarı Puantiyeli Yıldız Motifli Bebek Kulp Modeli
Gri Puantiyeli Kalp Motifli Bebek Kulp Modeli
Gri Puantiyeli Kalp Motifli Bebek Kulp Modeli
Pembe Puantiyeli Kalp Motifli Bebek Kulp Modeli
Pembe Puantiyeli Kalp Motifli Bebek Kulp Modeli
Mavi Puantiyeli Kalp Motifli Bebek Kulp Modeli
Mavi Puantiyeli Kalp Motifli Bebek Kulp Modeli

İlginizi Çekebilir

Montessori Yatak modellerimizi de incelemek isterseniz Montessori Yatak Modelleri sayfamızı ziyaret etmelisiniz.

Montessori Yatak Modeli
Montessori Yatak Modeli MY131
Montessori Yatak Modeli
Montessori Yatak Modeli MY117
Montessori Yatak Modeli
Montessori Yatak Modeli MY109
Montessori Yatak Modeli
Montessori Yatak Modeli MY92
Montessori Yatak Modeli
Montessori Yatak Modeli MY81
Montessori Yatak Modeli
Montessori Yatak Modeli MY11

Bebek Gardropları İçi Modelleri

Bebeğiniz için gardrop seçiminde dikkat etmeniz gereken hususlardan biri de gardrop içi modelleridir. Gardrop içi modellerinin sizin ihtiyaçlarınız ve talebiniz doğrultusunda yapılabiliyor olması gerekir. Bebek odanızın ölçülerine göre planlanan bebek gardrobunuzun içinde askı alanı, raf alanı ve çekmeceler yer almalıdır.

Bebek gardrop içi modellerinde raf alanı, bebeğinizin elbiselerini katlamadan ve sıkışıklığa yer vermeyecek şekilde planlanması gerekir. Aynı şekilde çekmece derinlikleri de bebek kıyafetlerinin rahatça yerleşmesini sağlayacak şekilde planlanmalıdır.

Bebek gardrop içi modelleri için bir diğer önemli husus elbise askı alanlarıdır. Bebeğinizin asılmaya ihtiyaç duyan kıyafetleri için yeterli alan olmalıdır.

Bebek Gardrop İçi Modelleri 1

Bebek Gardrop İçi Modelleri

Bebek Gardrop İçi Modelleri 1-1

1.Bebek Gardropları İçi Modelleri

Bebek Gardrop İçi Modelleri 2

2.Bebek Gardropları İçi Modelleri

Bebek Gardrop İçi Modelleri 3

3.Bebek Gardropları İçi Modelleri

Bebek Gardrop İçi Modelleri 4

4.Bebek Gardropları İçi Modelleri

Bebek Gardrop Düzeni

Bebek gardrop düzeni hepiniz için endişe duyduğunuz bir konu olmuştur. Belki de bu endişelerinizin sebebi gardrop düzeni konusunda deneyim sahibi olmamanızdır. Gardrop iç düzenini oluştururken bebeğinizin kıyafetlerini düşünerek hareket etmelisiniz. Kıyafetleri gruplandırdığınız taktirde dolap iç düzeni de kendiliğinden oluşacaktır.

İncir Dekor olarak müşterilerimize sipariş verdikleri bebek gardropları için ücretsiz projelendirme hizmeti sunmaktayız. Bu sayede müşterilerimizden aldığımız bilgiler ile dolabın iç düzenini çizerek müşterilerimize sunuyoruz.

Bebek Gardop Düzeni 1

1.Gardrop Düzeni

Bebek Gardop Düzeni 2

2.Gardrop Düzeni

Bebek Gardop Düzeni 3

3.Gardrop Düzeni

Bebek Gardrop İçi

Gardropların içi belki de sizin için sorun olmaktadır. Hangi alana daha çok ihtiyacınızın olduğunu düşünmelisiniz. Raf, askı ve çekmeceler ile bebeğinize ait kıyafetleri planlı bir şekilde yerleştirebilirsiniz.

Raf ve çekmece alanları çorap, iç çamaşır, zıbın ve tulum gibi kıyafetler için uygun olduğu gibi askı alanları da hırka , mont gibi asmaya uygun elbiseler için ideal çözüm oluşturur.

Bebek Gardop İçi 1

1.Gardrop İçi

Bebek Gardop İçi 2

2.Gardrop İçi

Bebek Gardropları İç Dizaynı

Firmamız bebek gardrop modelleri iç dizaynı için 3 boyutlu çizim yaparak müşterilerine önceden dolap iç dizaynını göstermekte ve bu sayede anne ve babalar özel olarak yapılan bebek ve çocuk odası dolabını montajından önce nasıl olacağını görebilmektedirler.

Bebek Gardrop Modelleri İç Dizaynı

Bebek Gardrop Modelleri İç Dizaynı

Bebek Odası Gardrop Ölçüleri

Ölçüleri belirlemek için odanızın ölçülerini de hesap etmek gerekir. Bebek odasında montessori yatağın, şifonyerin ve dolabın geleceği yerleri belirlemeniz gerekir. Bebek odasındaki kapı ve pencerenin konumu ile kalorifer peteği ile kolon ve kirişlerin konum ve ölçülerini iyi şekilde analiz etmelisiniz. Gardrop siparişi vermeden önce bebeğin odasının üstten görünüşünü bir kağıt üzerine çizerek üzerine kolon, kiriş, pencere, kapı ve radyatörün ölçü ve konumlarını belirtmelisiniz.

Bebeğin odasında yer alan yapı elemanları göz önüne alarak hazırladığınız çizimi bebek gardrop siparişi sırasında yanınıza almalısınız.

Bebek gardrop ölçüleri 90×210 cm, 135×210 cm, 180×210 cm, 225×210 cm ve 270×210 cm ölçülerinde olabilir. Bu ölçülerde 90,135,180,225 ve 270 cm dolap enini, 210 cm de dolap yüksekliğini belirtmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir